27 czerwca 2014 r.
NASZA KLASA NA MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSKACH SPORTOWYCH 2014
STADION WROCŁAW - 10 czerwca 2014 r.
Uczestniczyliśmy dziś w Młodzieżowych Igrzyskach Sportowych. Zajęliśmy miejsca na najwyższej trybunie, skąd mogliśmy obserwować przedstawienie podczas ceremonii otwarcia. Ciekawym momentem było lądowanie skoczków spadochronowych na murawie boiska. Bawiło nas także zbieranie kołatek i innych gadżetów z trybun:) Niektórzy z nas zebrali niezłą kolekcję!
WARSZTATY W URZĘDZIE STATYSTYCZNYM- CZĘŚĆ 2
9 czerwca 2014 roku
Nasza klasa uczestniczyła w kolejnych zajęciach przygotowanych przez pracowników Informatorium Urzędu Statystycznego we Wrocławiu. Tym razem poznaliśmy sposoby prezentowania danych na rożnych diagramach. Dowiedzieliśmy się jakie są typy wykresów - tworzyliśmy słupkowy, kołowy i liniowy wykres. Dane do wykresów zdobywaliśmy poprzez głosowanie lub dzięki mierzeniu naszego wzrostu przez panią z Informatorium. Przy okazji poznaliśmy także układ współrzędnych. Dziękujemy pracownikom Informatorium, szczególnie pani Marcie Woźniakiewicz, za przygotowanie ciekawych zajęć.
WARSZTATY W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM
4 czerwca 2014 r
Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na warsztaty do Arsenału Miejskiego. Nasze zajęcia miały tytuł "SZKOŁA ARCHEOLOGII IMIENIA INDIANY JONESA". Po krótkiej wycieczce po Muzeum Archeologicznym, podczas której poznaliśmy znaleziska archeologiczne, wykopywaliśmy ze specjalnie przygotowanego stanowiska zabytki. Jak prawdziwi archeolodzy, musieliśmy je opisać na przygotowanym formularzu. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Zobaczcie, jak świetnie się przy tym bawiliśmy:
WYCIECZKA TRAPERSKA PRZYGODA
Przełęcz Tąpadła k. Sobótki - 19 maja 2014 r.
W poniedziałek pojechaliśmy na wycieczkę TRAPERSKA PRZYGODA. Do Przełęczy Tąpadło dojechaliśmy autokarem razem z klasą 4c. Podczas naszej wyprawy mieliśmy zajęcia z mapą i kompasem, zbieraliśmy drewno i rozpalaliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski. Mogliśmy wykazać się sprawnością podczas strzelania z łuku, chodzenia po mostku linowym. Zobaczcie jak się bawiliśmy (zdjęcia i filmiki):
AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY
UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Grupa dzieci z naszej klasy wystąpiła na akademii poświęconej Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zostali przygotowani przez naszą historyczkę-panią Gabrysię Mueller.
TROPEM WROCŁAWSKICH KRASNALI
- SESJA FOTOGRAFICZNA I ZAJĘCIA Z MAPĄ
6 maja 2014 r.
DZIEŃ ZIEMI
Nasza klasa włączyła się w organizowane w szkole obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji Amelka M. i Kornelka wykonały plakat z hasłem „Narodzie pomóż przyrodzie”, który zaprezentowaliśmy na uroczystym apelu.
Przemek przygotował przebranie za zanieczyszczoną rzekę. Dzieci z naszej klasy przedstawiły na apelu dwa wiersze „Sznurek Jurka” , o tym jak z boiska zrobiono śmietnik oraz chór „Śmieci” o ochronie przyrody.
Przygotowaliśmy także montaż dla klas 1-3 poświęcony ochronie przyrody i segregacji odpadów. W naszej sali zaprezentowaliśmy te wygłoszone na apelu oraz nowe wiersze. W wierszu o zaśmiecaniu boiska wystąpili: Ewa (narrator), Szymon, Igor G, Olek, Ola, Ala P, Przemek, Amelka M, Amelka Z, Kacper Ch, Martynka, Darek i Kuba.
Monika i Filip przedstawili historię Kaczki-sprzątaczki. Kacper N. przygotował stoisko ze skupem butelek, do którego kaczka odniosła zebrane nad rzeką butelki.
Wiersz o Pawle i Gawle przedstawili: Jakub M. (narrator), Dominik (Paweł) i Igor G. (Gaweł). Paweł i Gaweł swój wiersz mówili z przygotowanego dla nich „domku” wykonanego z pudła przyniesionego przez Monikę.
Monika i Filip przedstawili historię Kaczki-sprzątaczki. Kacper N. przygotował stoisko ze skupem butelek, do którego kaczka odniosła zebrane nad rzeką butelki.
Wiersz o Pawle i Gawle przedstawili: Jakub M. (narrator), Dominik (Paweł) i Igor G. (Gaweł). Paweł i Gaweł swój wiersz mówili z przygotowanego dla nich „domku” wykonanego z pudła przyniesionego przez Monikę.
W kolejnym wierszu wystąpiła duża grupa dzieci, które pełniły rolę chóru oraz Igor K, Kornelka, Dominika, Kacper Ch i Karolinka.
Dominik zaprezentował wykonaną przez siebie prezentację multimedialną, na której przekazał informację jak należy segregować śmieci. Pokazał także wykonane przez siebie zdjęcia, które pokazały jak zaśmiecamy m.in. otoczenie naszej szkoły (zobacz prezentację).
Następnie Oluś wygłosił wierszyk zachęcający do segregowania śmieci, po czym Martynka, Malwinka i Kubuś pokazali zebranym, co powinno się wrzucać do poszczególnych pojemników na śmieci.
Na zakończenie Ala G. złożyła wierszowane życzenia naszej Ziemi.
Cieszymy się, że w przedstawieniu wystąpiły wszystkie dzieci z naszej klasy. Mamy nadzieję, że naszym gościom podobał się przygotowany przez nas program:)
ZAJĘCIA W URZĘDZIE STATYSTYCZNYM
W środę, 9 kwietnia, nasza klasa wybrała się na lekcję matematyki do Urzędu Statystycznego. Uczniowie naszej klasy wzięli udział w zajęciach, które miały formę quizu – zostali podzieleni na grupy i wspólnie wykonywali polecenia lub próbowali odgadnąć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. liczby ludności w Polsce, województwie dolnośląskim i Wrocławiu. Lekcję rozpoczęto od dopasowania przez uczniów czynności jakie wykonują lekarz, dziennikarz, listonosz i statystyk, dzięki czemu uczestnicy zajęć dowiedzieli się kim jest ten ostatni. Podczas lekcji uzyskaliśmy informacje, że w Polsce rodzi się więcej chłopców, ale mieszka więcej kobiet. Próbowaliśmy odpowiadać na pytania dotyczące ilości zjadanego pieczywa czy mięsa i jakie są najchętniej uprawiane dyscypliny sportowe. Poznaliśmy także przykłady przedstawiania zebranych danych, które próbowali samodzielnie odczytywać i interpretować.
Na zakończenie dzieci wysłuchaliśmy bajki o maskotce Głównego Urzędu Statystycznego- Gusiu. Wszyscy dostaliśmy także drobne upominki.
Bardzo dziękujemy pani Marcie Woźniakiewicz za przygotowanie tych zajęć i już wpraszamy się na kolejne:)
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
W sobotę 29 marca w naszej szkole odbywał się Dzień Otwartych Drzwi. Był przygotowany przede wszystkim dla dzieci, które będą uczniami SP26 od przyszłego roku szkolnego, oraz ich rodziców. Ośmioro dzieci z naszej klasy pełniło w imieniu Samorządu Uczniowskiego funkcję przewodników. Karolinka, Julka, Dominika, Monika, Kornelka, Filip, Igor i Dominik witali w drzwiach szkoły naszych gości, prowadzili na wybrane zajęcia i opowiadali o naszej szkole. Przyszłym uczniom wręczali drobne gadżety.
NAKRĘCAMY FILMY ZE ZWROTAMI GRZECZNOŚCIOWYMI
Od poniedziałku do czwartku (17.03.2014-20.03.2014) nakręcaliśmy filmy ze zwrotami grzecznościowymi w języku polskim, które zaprezentujemy naszym partnerom w projekcie eTwinning "MEET MY CLASS". Okazało się, że granie w filmach wcale nie jest takie proste- często nie potrafiliśmy opanować śmiechu, albo mówiliśmy niewyraźnie lub nierówno. Na naszych filmach pojawiali się także "bohaterowie drugiego planu", którzy robili nieraz zaskakujące rzeczy:) Kamerzystami byli Dominik i nasza wychowawczyni. Dwa filmy nagrał Dominik ze swoją mamą. Wszystkie nasze krótkie filmiki zamieszczone są na platformie TwinSpace oraz na tym blogu w zakładce Projekty eTwinning.
DZIEŃ KRAWATA I MUSZKI
14 marca 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krawata i Muszki połączony z Dniem Dżentelmena. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców z naszej klasy muszki wykonane z bibuły. Tego dnia nasi chłopcy mieli zachowywać się w sposób elegancki wobec koleżanek - zdecydowanie najbardziej starał się Darek.
W dziale Ogłoszenia znajduje się ankieta, w której można oddać swój głos na klasę, która przygotowała najładniejsze muszki lub krawaty. Na szkolnej stronie w zakładce Uczniowie/Samorząd Uczniowski można obejrzeć zdjęcia klas, które wzięły udział w tej akcji. Głosowanie potrwa do poniedziałku 17 marca.
BAL KARNAWAŁOWY
Oto jak bawiła się nasza klasa podczas dyskoteki karnawałowej:
Slideshow made with Smilebox |
ORGANIZUJEMY PODSUMOWANIE AKCJI
"W CO BAWILI SIĘ NASI DZIADKOWIE, GDY BYLI W NASZYM WIEKU"
29 stycznia 2014 roku odbyło się uroczyste podsumowanie akcji, ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski w październiku 2013 roku, pod tytułem „W co bawili się nasi dziadkowie, gdy byli w naszym wieku?”. Reprezentanci wszystkich klas 4-6 przedstawili swoje prezentacje zabaw babć i dziadków. Jurorami konkursu byli przedstawiciele Klubu Seniora oraz pani dyrektor Ewa Glińska.
Uczniowie naszej klasy byli organizatorami całej imprezy. Aby się do niej przygotować zebrali informacje od swoich przodków o ich szkolnych latach. Informacje te, wzbogacone o fotografie, były tłem konkursu. Prezenterem imprezy został Dominik, a lektorami poszczególnych "przerywników", podczas których prezentowaliśmy wyniki ankiety przeprowadzonej wśród babć i dziadków byli: Ewa, Dominika, Ola, Kacper Ch, Martyna, Julia, Szymek, Monika i Amelka M. W bardzo ważnej dla organizacji całej imprezy ekipie technicznej byli: Kacper N, Igor K, Filip, Darek, Przemek oraz dziewczynki: Kornelka, Ola i Amelka Z.
Prezentacja ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród naszych babć i dziadków:
W części konkursowej reprezentowali nas Ala G, Ala P i Igor G. Zajęliśmy II miejsce!
Nasza konkursowa prezentacja:
Zdjęcia naszej klasy:
Bardzo dziękujemy Babciom, Dziadkom oraz Rodzicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Mamy nadzieję, że podobała się Państwu przygotowana przez naszą klasę impreza oraz konkursowe prezentacje poszczególnych klas.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy pomogli nam to spotkanie przygotować: mamie Moniki, Ali G, Szymka, Kacpra Ch. Wszystkie ciasta były pyszne:)
W OKULARACH ŚWIAT WYGLĄDA WYRAŹNIEJ!
Chodzą po świecie okularnicy:)
Igor, masz świetne oprawki:))
TWORZYMY PLAKAT W RAMACH AKCJI "SŁOWO TEŻ BOLI" -
9 stycznia 2014roku
W czwartek przed lekcjami Igor G., Darek i Ala G. pracowali nad naszym plakatem. Na srebrnym kartonie przykleili rysunek buzi dziecka. Bardzo starannie rysowali od linijki strzały wbijające się w buzię. Na nich zapisali słowa, którymi dzieci najczęściej się obrażają. Aby nie pisać wulgaryzmów, stosowali zbitki znaków z klawiatury komputera. Tytułowy napis wykonali tak, aby widoczne były na nim kolce. Oto jak pracowali Ala, Igor i Darek:
A oto plakat naszej klasy:
W poniedziałek wszystkie plakaty oceniały panie z Jury (pani psycholog i pani pedagog). Dzięki pracy Ali, Darka i Igora nasza klasa zdobyła I miejsce!
KLASOWA WIGILIA - 20 grudnia 2013 roku
W ostatni grudniowy piątek w szkole obchodziliśmy klasową Wigilię. Przy wspólnym stole złożyliśmy sobie życzenia i jedliśmy przysmaki, przygotowane przez nasze Mamy.
Bardzo dziękujemy naszym Rodzicom za przygotowanie naszej Wigilii. Dzięki nim częstowaliśmy się najpyszniejszym barszczem z uszkami! Jedliśmy bardzo smaczne ciasta i owoce.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2014!
DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W NASZEJ KLASIE -
16-20 GRUDNIA 2013 ROKU
Za dekorację klasy otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów!
WARSZTATY W RATUSZU "KARA HAŃBY W ŚREDNIOWIECZU"-
6 grudnia 2013 r.
Make your own free photo slideshow |
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - 28 listopada 2013 r.
POCHÓD MISIÓW - 26 listopada 2013 r.
WYCIECZKA DO BANKU PKO BP - 20 listopada 2013 r.
Uczniowie z naszej klasy wzięli udział w wycieczce do banku PKO BP, którego oddział ma siedzibę na Rynku. Mieliśmy okazję zobaczyć pomieszczenia stanowiące część skarbca. Obserwowaliśmy pracowników banku przy pracy- widzieliśmy od strony banku m.in. pracę pań kasjerek. Zobaczyliśmy jak wygląda bankomat od strony banku.
Mieliśmy okazję spotkać się i przez chwilę porozmawiać się z dyrektorami banku. Niektórzy z nas przyznali, że w przyszłości chcieliby pracować w bankowości, a nawet zostać prezesem banku.
Zwiedziliśmy również pokój maklerów. Bardzo podobała nam się sala konferencyjna, na której szkoleni są bankowcy.
Na pożegnanie wszyscy otrzymaliśmy upominki. Bardzo dziękujemy:)
Po wyjściu z banku odbyliśmy krótką sesję fotograficzną, by zdobyć materiały do naszych projektów eTwinning. Przy okazji trafiliśmy, na imprezę zorganizowaną przez firmę Polski Bus. Poczęstowano nas ciasteczkami i soczkami, a potem mogliśmy obejrzeć wnętrze komfortowych autokarów. Kuba wziął także udział w szybkim konkursie i zdobył w nagrodę maskotkę Ziutka! Mimo niezbyt sprzyjającej pogody nasza wycieczka była udana:)
NASZA WYSTAWA NAJŁADNIEJSZA!
- 8 listopada 2013 r.
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości szkolny samorząd ogłosił konkurs na najładniejszą wystawę związaną z tym ważnym świętem. Przygotowywaliśmy się do zaprezentowania naszej wystawy od tygodnia. Biało-czerwone napisy pomogła wykonać Karolinka, a flagi w narodowych barwach przynieśli Monika i Igor G. W czwartek od rana przyczepialiśmy - przede wszystkim Igor G., wszystkie przygotowane materiały i flagi do tablicy w naszej sali. Oto nasza wystawa:
W piątek wystawy zostały ocenione przez panią Gabrysię Mueller i panią Jolę Nowak. Nasza wystawa bardzo się spodobała - zajęliśmy w konkursie
I miejsce!
DEKORUJEMY NASZĄ SALĘ - 7 listopada 2013r.
W czwartek Igor G., Dominik i Kacper Ch. zostali po lekcjach , żeby powiesić w sali kolejne dekoracje. Tym razem umieściliśmy razem z panią wychowawczynią wysoko na ścianie nasz klasowy kodeks. Ma postać słoneczka i chmurek - jest teraz dobrze widoczny z każdego miejsca w naszej sali.
KONKURS NA NAJLEPSZE BAJKOWE PRZEBRANIE - 5 listopada 2013 r.
Z okazji Dnia Postaci z Bajek nasza klasa wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski na najlepsze bajkowe przebranie. Zdecydowaliśmy, że nasza klasa zaprezentuje postaci z bajki "Jaś i Małgosia". Czarownicą została Ala P., Małgosią - Monika, a Jasiem - Darek. Ponadto Julia przebrała się za Smerfetkę. Wszystkie postaci zapowiadała Ola. Zobaczcie naszych reprezentantów podczas tego konkursu:
SPEKTAKL W ANIMIE - 29 października 2013 r.
We wtorek wyjechaliśmy do klubu ANIMA na spektakl "Nowy i inni". Był to spektakl o trójce przyjaciół, z których każdy miał inny charakter. Chodzili do szóstej klasy i brali udział w konkursie na najlepsze przedstawienie dla pierwszoklasistów. Bohaterowie wygrali konkurs, bo zaprosili mamę swojego niepełnosprawnego kolegi, która zaprezentowała pokaz baniek mydlanych.
Bardzo podobał nam się ten spektakl i wróciliśmy do naszej klasy bardzo zadowoleni.
Bardzo podobał nam się ten spektakl i wróciliśmy do naszej klasy bardzo zadowoleni.
OPRACOWUJEMY KODEKS NASZEJ KLASY - 28 października 2013 r.
Podczas godziny wychowawczej opracowywaliśmy kodeks naszej klasy. Podzieliliśmy się na 4 grupy i dyskutowaliśmy o tym, co powinniśmy zmienić w naszej klasie, aby każdy z nas czuł się w niej dobrze. Następnie przedstawiliśmy nasze propozycje pani wychowawczyni, która je spisała w jednym dokumencie. Sprawdziła też, które zapisy powtarzają się w propozycjach poszczególnych grup. Omówiła z nami wszystkie propozycje. Dzięki wspólnej pracy powstał ważny dla naszej klasy dokument, który będzie wisiał także w naszej sali. Można go przeczytać na naszym blogu w zakładce O NAS.
NASZ MODEL DRZEWA NAJLEPSZY! - 25 października 2013 r.
Koło Przyrodnicze wraz z Samorządem Szkolnym oceniło modele drzew.
Nasze drzewo zajęło I miejsce!
WYCIECZKA DO LASU - 21 października 2013 r.
W poniedziałek podczas lekcji byliśmy na wycieczce w lesie i na łące. Rozpoznawaliśmy drzewa, które rosły wokół nas. Rozmawialiśmy też o ekologii i ochronie roślin i zwierząt.
Alicja G.
Na kółku przyrodniczym wyszliśmy do lasu. Pani od przyrody przygotowała dla nas dużo ciekawych zadań. Jedno z nich polegało na szukaniu liści i narysowaniu ich razem z nerwami.
Dominik P.
DZIEŃ DRZEWA W NASZEJ KLASIE - 10 października 2013 r.
Wczoraj wykonaliśmy model drzewa. Dziś przenieśliśmy drzewko na wystawę na głównym holu na parterze. Rodzice Moniki i Dominika podarowali nam dwie sadzonki - bardzo dziękujemy! Posadziliśmy je wokół naszej szkoły. Brali w tym udział wszyscy: przenosili donice z drzewkami, a potem zakopywali jak najdokładniej korzenie w wykopanych przez pana Janka dołkach. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądała nasza praca:
TWORZYMY MODEL DRZEWA -9 października 2013 r.
Nasza klasa bierze udział w akcji ŚWIĘTO DRZEWA ogłoszonej w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski i Koło Przyrodnicze. Od poniedziałku znosiliśmy materiały, z których wykonamy przestrzenny model drzewa: kolorową bibułę, drut, sznurek, rolki po ręcznikach i papierze toaletowym.
Wszyscy zostaliśmy po lekcjach by wykonać nasz model. Chłopcy z naszą wychowawczynią zrobili pień z tuby po plakacie, dokleili do niej rolki z papieru toaletowego - dzięki temu w dziurki będziemy mogli wkładać gałęzie, a potem pień owinęli brązową bibułą. Następnie chłopcy przygotowali gałęzie drzewa - druty owijaliśmy paskami bibuły. W tym czasie dziewczynki wycinały z pasków bibuły zielonej, żółtej, pomarańczowej i czerwonej liście. Ostatnie, chyba najtrudniejsze zadanie to doczepianie liści do gałęzi. Używaliśmy do tego krótkich kawałków drutu. Gałęzie doczepiliśmy do pnia. Kiedy nasze drzewo zaczęło się przechylać, Szymek dał nam gips w bandażu - świetny pomysł. Szymek razem z Alicją zamoczyli gips i wspólnie z dziewczynkami owinęli dół pnia. Teraz nasze drzewo na pewno się nie przewróci!
WYSTAWA W MUZEUM - 6 września 2013 r.
W piątek byliśmy w Pałacu Królewskim na wystawie "Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego". To wyjątkowa wystawa, bo są na niej obrazy z prywatnych kolekcji, które są bardzo rzadko prezentowane w muzeach. Wrocław jest jedynym polskim miastem, które gości te wielkie dzieła.
Oglądaliśmy bardzo dużo obrazów i wiele dowiedzieliśmy się o historii malarstwa rodziny Brueghlów. Zobaczyliśmy m.in. obrazy "Siedem grzechów głównych", "Wieża Babel", "Pułapka na ptaki". Pani przewodniczka objaśniała nam co oznaczają poszczególne elementy na obrazach. Mogliśmy także zobaczyć dawne stroje na obrazach prezentujących chłopskie wesela. Dziewczynkom szczególnie podobały się obrazy z namalowanymi girlandami kwiatów.
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO -2 września 2013 r.
Początek roku to okazja spotkania koleżanek i kolegów z klasy. W naszej klasie pojawiły się nowe osoby: Alicja, Martyna, Ewa i Malwina. Mamy nadzieję, że szybko się zaprzyjaźnimy:)
Od tego roku mamy nową wychowawczynię- panią Iwonę Kowalik.Będzie także uczyła nas matematyki i zajęć komputerowych.
W czwartej klasie mamy 11 przedmiotów: religię, język polski, język angielski, historię, przyrodę, matematykę, zajęcia techniczne, zajęcia komputerowe, plastykę i muzykę i godzinę wychowawczą.
Nasza wychowawczyni zaproponowała nam na początku roku realizację projektu eTwinning, który będziemy prowadzić wspólnie ze szkołą w Czechach. Może będziemy mieli więcej partnerów:)
Jako klasa, musimy się trzymać razem!
OdpowiedzUsuńBo jesteśmy "JEDNYM STADEM":)
UsuńTak to prawda !!!
OdpowiedzUsuńŚwięta racja!!!
OdpowiedzUsuń