ZAKOŃCZENIE ROKU - POŻEGNANIE KLAS 6
23 czerwca 2016 r.
Jak minęły nam te 3 lata?
Obejrzyjcie prezentację:
PREZENTACJA (PowerPoint)
WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA
5-6 maja 2016 r.
WARSZTATY MULTIMEDIALNE Z FIRMĄ EMPIRIA
13 kwietnia 2016 r.
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
5 kwietnia 2016 r.
Tegoroczni szóstoklasiści są prawdopodobnie ostatnim rocznikiem, który przystępuje do sprawdzianu. W naszej szkole, na szczęście, wszyscy byliśmy na nim obecni. Stres był duży, bo to jednak egzamin, ale z uśmiechem szliśmy do sali egzaminacyjnej. Najpierw losowanie miejsc, a potem otwieranie arkuszy i ich kodowanie. Jeszcze naklejka z kodem w odpowiednim miejscu i możemy zaczynać nasz Sprawdzian:)
TYDZIEŃ PRZYJAŹNI
14 - 18 marca 2016 r.
23 czerwca 2016 r.
Jak minęły nam te 3 lata?
Obejrzyjcie prezentację:
PREZENTACJA (PowerPoint)
WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA
5-6 maja 2016 r.
WARSZTATY MULTIMEDIALNE Z FIRMĄ EMPIRIA
13 kwietnia 2016 r.
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
5 kwietnia 2016 r.
TYDZIEŃ PRZYJAŹNI
14 - 18 marca 2016 r.
Wzięliśmy aktywny udział w obchodach Tygodnia Przyjaźni w naszej szkole. Nasze klasowe artystki przygotowały plakaty informujące o tym wydarzeniu:
Na przygotowanej tablicy doklejaliśmy karteczki opisujące prawdziwego przyjaciela:
Przygotowaliśmy przykłady przyjaciół z filmów i lektur. Znaleźliśmy także cytaty i przysłowia o przyjaźni:
Wzięliśmy także udział w sesji fotograficznej "Szkolni przyjaciele" - nasze fotki są na tablicy Padlet.
Bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na szkolnej stronie WWW. PREZENTACJA ZESTAWU ĆWICZEŃ RELAKSACYJNYCH
26 lutego 2016 r
Podobnie jak w ubiegłym roku, na zakończenie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zaprezentowaliśmy zestaw ćwiczeń relaksacyjnych "Nie bądź technokaleką":
KONKURS NA TEMAT BEZPIECZNEGO INTERNETU
22 lutego 2016 r.
Pięcioosobowa reprezentacja naszej klasy wzięła udział w konkursie na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Konkurs odbywał się na korytarzu, na którym przygotowane były stanowiska z kolejnymi zadaniami. W konkursie lub jego organizacji byliśmy zaangażowani wszyscy. Reprezentanci klas mieli do rozwiązania 12 zadań, z których każde polegało na wybraniu najlepszego rozwiązania do opisanej sytuacji, która mogła się wydarzyć podczas użytkowania Internetu. Podczas konkursu uczniowie mogli korzystać z materiałów, które wcześniej zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach.
Nasi reprezentanci |
W tym samym tygodniu odbył się także konkurs dla klas 2-3. Grupa uczniów z naszej klasy także pomogła go przeprowadzić.
NASZE "LISTY DO LIZZIE"
24 lutego 2016 r.
Nasza klasa uczestniczy w akcji przeciwko przemocy słownej i hejtowaniu w sieci w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Ponownie obejrzeliśmy film, w którym Lizzie Velasquez opowiada o tym, co ją spotkało, a następnie chętne osoby napisały swoje listy do Lizzie. Całe listy lub ich fragmenty można przeczytać na stronie listydolizzie.blogspot.com.
ZAJĘCIA W PRACOWNI GRUNTOZNAWCZEJ
UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO
18 lutego 2016 r
LEKCJA Z PANIĄ PRAWNIK
29 stycznia 2016.
Na godzinie wychowawczej mieliśmy niezwykłego gościa-Panią Prawnik! Mama Filipa zgodziła się porozmawiać z nami o tym, co nam wolno, a czego nie w Internecie. Dowiedzieliśmy się więcej na temat praw autorskich. Wiemy też kiedy możemy zamieszczać zdjęcia i filmy w sieci. Pani Berenika opowiedziała nam o tym, kto odpowiada za nasze postępki i kiedy my sami jesteśmy już za nie pociągani do odpowiedzialności karnej.
Pani Berenika zgodziła się na zamieszczenie poniższe prezentacji:
WIGILIA KLASOWA 2015
21 grudnia 2015.
To już ostatnia wspólna Wigilia, bo wkrótce skończymy szkołę podstawową:( Podczas krótkiego spotkania podzieliliśmy się opłatkiem składając życzenia. Jak zwykle mogliśmy liczyć na nasze Mamy, które przygotowały dla nas słodkie przysmaki. Dziękujemy!
SPOTKANIE NA SKYPE Z UCZNIAMI Z PENSYLWANII
10 grudnia 2015.
W tym tygodniu bierzemy udział w globalnej akcji Godzina Kodowania, podczas której tworzymy gry na podstawie sagi Star Wars. Okazało się, że także nasi partnerzy z Pensylwanii biorą udział w tym wydarzeniu. Postanowiliśmy się z nimi spotkać na Skype, aby wymienić się doświadczeniami na temat tworzenia gier w code.org. Ponieważ nasze kraje dzieli aż 6 godzin różnicy, musieliśmy poczekać na kolegów z USA.
Przygotowaliśmy krótkie informacje o tym, jakich postaci użyliśmy w grach, jakie komendy wydawaliśmy. Opowiedzieliśmy o tym naszym kolegom i koleżankom.
Mimo kłopotów technicznych udało się nawiązać kontakt, choć musieliśmy skorzystać z tabletu. Oto krótka relacja, która powstała dzięki dzisiejszemu fotografowi - Filipowi.
WYCIECZKA I SPEKTAKL W NARODOWYM FORUM MUZYKI
3 grudnia 2015.
Nasza klasa miała przyjemność obejrzeć przedstawienie muzyczno-baletowe "Królowa śniegu" w Narodowym Forum Muzyki. Uczniów urzekła zarówno muzyka, jak i tańce dzieci ze szkół baletowych, które dopełniały treść prezentowanej baśni Hansa Christiana Andersena. Po spektaklu mama Ali oprowadziła nas po całym obiekcie. Jest niezwykły! Dzieci mogły zajrzeć niemal do wszystkich sal koncertowych, a nawet wejść na główna scenę. Byliśmy na najniższym poziomie, a z najwyższego oglądaliśmy panoramę miasta.
Bardzo dziękujemy pani Monice za pokazanie nam tego najnowocześniejszego obiektu koncertowego na świecie:)
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W SP26
20 listopada 2015r.
Wzięliśmy udział w Dniu Życzliwości w naszej szkole. Udekorowaliśmy drzwi i przygotowaliśmy 3 plakaty z tej okazji:
JARMARK MATEMATYCZNY W GIMNAZJUM NR 22
17 listopada 2015r.
Reprezentacja naszej klasy wzięła udział w konkursie "Jarmark matematyczny" zorganizowanym po raz kolejny przez Gimnazjum nr 22 przy ul. Lubelskiej. Nasza grupa w składzie: Monika, Ola, Dominik, Filip, Przemek, Kacper N., Olek, rozwiązywała zadania przygotowane przez uczniów gimnazjum. Zajęliśmy II miejsce. To nasz kolejny klasowy sukces!
Od 12 do16 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Nasza klasa już we wrześniu poznała program Code. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę, aby innych uczniów zachęcić do podejmowania pierwszych prób kodowania. O wydarzeniu informowaliśmy społeczność naszej szkoły poprzez akcję plakatową:
SPACER JĘZYKOWY "CZŁOWIEKU ORIENTUJ SIĘ"
6 listopada 2015 r.
Były to kolejne zajęcia w ramach projektu "Szkoła w mieście" ze Stowarzyszeniem Przewodników TUiTAM. Tym razem klasa uczestniczyła w zajęciach językowych, podczas których pojawiły się m.in. kierunki świata, wskazywanie położenia miejsc i nazwy zabytkowych obiektów. Oto relacja z zajęć:
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
12-16 października 2015 r.
Od 12 do16 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Nasza klasa już we wrześniu poznała program Code. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę, aby innych uczniów zachęcić do podejmowania pierwszych prób kodowania. O wydarzeniu informowaliśmy społeczność naszej szkoły poprzez akcję plakatową:
Od poniedziałku do piątku otwieraliśmy drzwi pracowni komputerowej i zachęcaliśmy do kodowania. Nasza akcja zakończyła się sukcesem. Udało się nas zaangażować aż 393 uczestników! Oto krótka relacja naszego Kanału TV SP26:
KOLEJNY PUCHAR DO GABLOTY!
6 października 2015 r.
6 października 2015r. reprezentacja szkoły nr 26 wybrała się na turniej z opiekunem drużyny panem Kamilem. Turniej organizowało Gimnazjum nr 22 im. Lothara Herbsta.
Każdy z uczestników otrzymał butelkę wody a reprezentacja własną szatnię.
Turniej został rozegrany systemem pucharowym. Po krótkiej rozgrzewce ze starszymi uczniami z tego gimnazjum reprezentacja rozegrała pierwszy mecz. Wygraliśmy 2-1. Dostaliśmy się do finału.
Ledwo co rozpoczął się mecz, a Kuba M. po odbiorze piłki na środku pola, okiwał kilku zawodników i strzelił do siatki. Nasi szli jak burza, padał gol za golem. W drugiej połowie padł już tylko jeden gol na 5-0. Zdobyliśmy najwyższy stopień podium. W nagrodę otrzymaliśmy puchar, portfele i mnóstwo słodyczy. Cała szkoła świętowała.
Wielkie brawa dla naszych reprezentantów!
Reprezentacja w składzie:
Kacper S., Jakub M., Aleksander S., Kacper Z., Darek M., Mikołaj J., Jakub M., Oliwier D., Filip F., Szymon A., Rafał P., Maksym P.
Pisał Filip F. -uczestnik w/w turnieju
LEKCJA MUZEALNA NA CMENTARZU ŻYDOWSKIM
2 października 2015 r.
2 października nasza uczestniczyła, w ramach projektu "Szkoła w mieście", w lekcji muzealnej na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Ślężnej. Podczas lekcji dzieci poznały nie tylko historię cmentarza, ale również historię Wrocławia. Poznały również wiele faktów dotyczących noblistów i innych znanych postaci związanych z naszym miastem. Miały okazję przekonać się, jak wielki wpływ na rozwój miasta miała społeczność żydowska.
Podczas lekcji dzieci poznały różne formy architektury cmentarnej, zarówno typowo żydowskiej, jak i świeckiej w związku z asymilacją z ludnością społeczności żydowskiej z narodem niemieckim w mocno zeuropeizowanym Wrocławiu w XIX wieku. Dlatego pomniki nagrobne były stylizowane na niemal wszystkie wcześniejsze style architektoniczne od starożytności aż po klasycyzm. Późniejsze nagrobki reprezentują również secesję czy modernizm. Uczniowie oglądali także monumentalne formy nagrobków, m.in. bardzo zamożnej rodziny Schottländerów. Poznali także znaczenie symboli występujących na nagrobkach.
Pani przewodniczka, prezentując nam nagrobki, opowiadała o znanych postaciach historycznych, takich jak: Ferdinand Lassall (wybitny polityk), Ferdinand Cohn (botanik i mikrobiolog, wspólnie z Robertem Kochem prowadził badania nad wąglikiem i szczepionką przeciw gruźlicy), Herman Cohn (wybitny lekarz i profesor okulistyki, operował m.in. córkę Franciszka Liszta), Auguste Stein (matka Edyty Stein, katolickiej świętej zamordowanej w Oświęcimiu), Heinrich Graetz (wybitny historyk, autor pierwszej historii Żydów od czasów biblijnych do XIX wieku), Fritz Haber (chemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, twórca i producent nawozów azotowych, pomysłodawca zastosowania gazów bojowych na polu bitwy m.in. pod Ypres, współtwórca cyklonu B), Max Born (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki).
Zajęcia były bardzo interesującą lekcją historii, sztuki i religii. Była to szansa na poznaniu skomplikowanej historii naszej „małej Ojczyzny”.
Picture slideshow made with Smilebox |
DZIEŃ CHŁOPAKA W 6A
30 września 2015 r.
Nasze dziewczyny zrobiły dziś chłopcom małą niespodziankę. Przygotowały dla Nich słodycze, złożyły życzenia i odśpiewały "Sto lat!" z okazji Dnia Chłopka:
OGŁOSZENIE WYNIKÓW WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
22 września 2015 r.
Po podliczeniu wszystkich głosów mamy nowego Przewodniczącego SU. Został nim nasz kandydat Igor Górnicki!!! Bardzo się cieszymy z tego sukcesu:) Ogłoszenie wyników i reakcję naszej klasy można zobaczyć na szkolnym kanale TV
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
18 września 2015 r.
W dniu wyborów pracowała Szkolna Komisja Wyborcza, do której Pani Dyrektor powołała Filipa, ale również nasi redaktorzy z Kanału TV. Zrelacjonowali dla uczniów i sympatyków naszej szkoły przebieg wyborów:
KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
14-17 września 2015 r.
Igor, trzymamy za Ciebie kciuki!!!
Za nami wybór klasowego samorządu - przewodniczącym został Igor Górnicki. Teraz walczymy o wygraną w wyborach do Samorządu Uczniowskiego SP26. Naszym kandydatem został także Igor. Przygotowywaliśmy dla niego kampanię wyborczą:
A oto efekty naszej pracy (autorzy projektów to Amelka M., Monika, Przemek):
Do akcji włączył się także nasz kandydat, który rozdawał cukierki ze swoim nazwiskiem wyborcom:
Igor, trzymamy za Ciebie kciuki!!!
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
1 września 2015 r.
Nadszedł kolejny rok szkolny - ostatni dla nas w Szkole Podstawowej nr 26. Niemal w komplecie stawiliśmy się na uroczystym rozpoczęciu roku, które odbyło się na szkolnym boisku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz